. Опубліковано в Новини

Здавна в сім’ях, де працювали гончарі, діти змалечку навчалися ліпити іграшки-свистуни. Не стала винятком і родина відомої в Україні гончарської пари – Гаврила та Явдохи Пошивайлів. Першими виробами їхніх синів Миколи й Віктора стали саме іграшки-свистуни. Так про батьківську «науку» згадував Микола Пошивайло: «У цій хатинці стояв наш круг, і батько працював на ньому, виробляв вироби гончарні. А ми на кроваті сиділи (нас було я і ще два брати – Вітя і Вова). Сиділи і дивилися, як батько ізготовляв вироби. У цій хаті, оцій майстерні пройшло наше життя. Батько научав робити вироби, а мама в нас була хароша художниця, дуже вміла розписувати вироби. Я знаю: коли вона розписує, всю душу вклада в свої вироби».
У подальшому Микола Пошивайло (1930–2017) став відомим гончарем, заслуженим майстром народної творчості України, членом Національної спілки художників України, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького. Для Віктора Пошивайла (1948 р. н.) гончарство стало лише захопленням.
У колекції Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів збережено близько 200 робіт Віктора Пошивайла, датованих 1980-ми роками. Це серія іграшок-свистунів: півники й інші птахи, левики, котики, білочки, козлики, баранчики, лисички, дивні тварини. Манера їх виконання проста: тулуб пустотілий, птахи стоять на копитцеподібній підставці, у левів отвір для дуття примазано збоку, тварини спираються на лапки та хвіст-свистунець. Очі, ніс, рот виконано проколюванням. Техніка оздоблення традиційна – ритування й ліплений декор, що імітує шерсть.
У роботах Віктора Пошивайла прослідковується творче самовираження, фантазія, велика любов до глини й нестримний потяг до правічного батьківського ремесла.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)