. Опубліковано в Новини

Серед шанувальників творчості гончарного дуету Гаврила та Явдохи Пошивайлів багато цікавих, творчих особистостей, які також присвятили своє життя українському мистецтву.

Нещодавно в Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів завітала килимарниця Валентина Колінько (Решетилівка, Полтавщина) зі своєю знайомою Лідією Кугіль (Чернівці). Усе своє життя пані Валентина присвятила улюбленій справі – килимарству. Майстерності навчалася в Марії Михайло та Надії Бабенко (Решетилівка, Полтавщина). Нині Валентина Колінько заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Багато років Валентина Колінько працювала з Олексою Долею, українським ученим-етнографом, заслуженим працівником культури України. З ним їздила в мистецькі осередки України, пропагуючи народне мистецтво. Неодноразово була в Опішному, знайома з родиною Пошивайлів та їхньою творчістю. Нині майстриня активно популяризує решетилівське килимарство, проводить майстер-класи в телепередачі «Культ предків» з Наталею Фіцеч. Нещодавно з цією місією відвідала Іспанію. А ще жінка мріє створити в селі Огирівка Великобагачанського району Полтавської області свій маленький музей килимарства.

У колекції Музею-садиби Лідію Кугіль зацікавила вишивка, адже для себе, своїх рідних, знайомих і друзів вишиває в подарунок одяг.

Пані Лідія оптиміст, щиро вірить у відродження української культури й духовності, про це свідчить її запис у «Книзі відгуків»: «Щиро вдячна за цікаву розповідь про родину гончарів Пошивайлів. Бережімо Україну, культуру, ремесла, а також український народ. Ми переможемо. Слава Україні! Опішнянським гончарям слава! Дякую!».

Марія Яценко, Наталя Гринь,

співробітники Меморіального музею-садиби
гончарської родини Пошивайлів

1

Лідія Кугіль у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів. Опішне, Полтавщина. Вересень 2018. Фото Марії Яценко

1

1

Валентина Колінько й Лідія Кугіль у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів. Опішне, Полтавщина. Вересень 2018. Фото Марії Яценко

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)