. Опубліковано в Новини

 

 

   26 червня 2014 року в рамках VI Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2014» в Музеї мистецької родини Кричевських відбулася урочиста Церемонія відкриття меморіальних дощок Івану Гладиревському, Осипу Білоскурському, Гаврилу та Явдосі Пошивайлам – подвижникам, яким сьогодні завдячуємо багатою гончарною спадщиною.

   Знаний у світах гончарний дует Гаврило та Явдоха Пошивайли – зачинателі музейної справи в Опішному. Саме вони в 1970-х роках у своїй оселі відкрили перший приватний музей кераміки, який функціонує й нині як структурний підрозділ Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Не заростає стежка до святої хати Пошивайлів, їх пам’ятають. Допоки живе пам’ять людська, і вони житимуть вічно.

   Образи Гаврила та Явдохи Пошивайлів, втілені в металі меморіальних дощок, уособлюють сотні, тисячі відомих і маловідомих опішненських гончарів та малювальниць, які своє життя, працю, талант сповна віддали на вівтар служіння гончарству. Тож не дивно, що ця урочиста подія зібрала в Опішному нащадків великого й славного роду Пошивайлів – синів, онуків, правнуків – продовжувачів гончарного ремесла та подвижників музейної справи, а також усіх, кому близька доля опішненського гончарства.

Марія Яценко,

завідувач Меморіального музею-садиби

гончарської родини Пошивайлів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)