Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

НАОДИНЦІ З ГЛИНОЮ

. Опубліковано в Новини

 
   
 
    Глина – це наша любов, це наше життя – під таким гаслом у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів пройшов майстер-клас з ліплення глиняної іграшки за участі студентів Харківської державної академії культури, які щороку проходять творчу практику в Опішному. Майстер-клас  для них провели Леся Денисенко-Єременко (Васильків, Київщина) та Оксана Смеречинська-Мартинович (Львів).
   Леся Денисенко-Єременко – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, гончарівна в шостому поколінні, гончарству навчилася у свого батька Григорія Денисенка – художника-кераміста, гончаря з роду потомствених гончарів села Олешня Чернігівського краю. «Я в шостому поколінні взялася до глини, я  перша жінка, що взялася за чоловічу справу, тобто сіла за круг».
Перед майстер-класом Леся Денисенко-Єременко дала настанову студентам: «Ми з вами будемо ліпити іграшку, іграшка – це початок… Сьогодні вам майстер-клас дуже мудро гарно організовано, торкайтеся всього, що ви будете досліджувати, це буде практика духовна, ви будете більш глибинно в це занурюватися, більш відгукуватися. Тому, дуже мудро, що проводиться такий майстер-клас і саме в Опішному, саме на цій території, саме отут…».
    «Я все життя працюю в кераміці, але я перша у своїй родині взялася за кераміку», – розповіла про себе Оксана Смеречинська-Мартинович. «…Основне для свищика, щоб він грав і співав, дати йому душу, дати йому красиве життя», – зауважила пані Оксана під час майстер-класу.
Майстер-клас пройшов у чудовій атмосфері, для студентів це був справжній урок з гончарства. Вони вперше спробували ліпити іграшку-свистунець, і в них вийшло, кожен свистунець – «кумедний їжачок», «порося в капелюсі», «золота рибка», «дельфін з м’ячем», «дивний птах», «цар-півник», «бичок», «морський котик» – зазвучав гарною мелодією.
    Леся Денисенко-Єременко оцінила кожну роботу: «До кожної роботи можна підійти з цілою історією, все, як воно відбувається, по-перше, підхід кожної дитини, кожна робота індивідуальна. Бачення, не запозичення, не списування, а йде своє вираження. Я за те, щоб у кожного було своє бачення, можливо, буде критика, але потрібно щось своє, варто експериментувати… Від кожної речі теплота йде, відчувається жіноча рука. Річ, яку виконує хлопчик чи дівчинка, різниця у тому теж є, є поезія, є реальність, і різні речі по-різному говорять, тут пластика, все витримано… Людина дуже здорова, коли в неї добре почуття гумору, всі роботи з почуттям гумору…  Досліджуйте землю, досліджуйте життя і почуття гумору – на першому місці…»

Меморіальний музей-садиба
гончарської родини Пошивайлів
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)